Ano, stále nemám ráda feminismus (a moc mě to baví)

17. května 2018 v 16:41 | AD. |  Nezávratná moudrost
Yes, I'm back! Dost jsem o tom přemýšlela, protože v posledních letech prostě nemám moc potřebu jakkoliv komunikovat se světem (ano, stal se ze mně ještě větší izolovanej introvert, good job) anebo vyjadřovat nějaké své názory. Ale... trochu mi to občas zachybí, především ty plodný komentáře a konverzace, které občas docela pobaví. A co dokáže vyvolat lepší reakce než feminismus, naše oblíbené téma!

Můj poslední článek na téma feminismus byl docela... zajímavý. Bylo řečeno spoustu silných názorů, ale já si pořád tak nějak stojím za tím, co jsem psala, alespoň za většinou a nějak to můj postoj nerozhodilo. Naopak, feminismus v součastný době neusátle graduje, ale na druhou stranu trochu ustupuje politické korektnosti a "racismu" což jsou taky vážně vtipný témata, na který bych mohla psát spoustu článků, ale nejsem si jistá, jestli by měly tady (pro české publikum, kde to není moc aktuální) smysl. Každopádně dejte vědět, kdybyste měli zájem. Chci se teď zaměřit na to co bylo řečeno v minulém článku a rozvinout moje postoje na tohle všechno. Tohle jsou některé z argumentů, na které bych se ráda zaměřila...


"snažíš se jenom podvědomně zavděčit mužům"


Protože jsem k tomu byla od malička vedena a tak, žejo. Někdo prostě vyjádřil názor, že jelikož se v tom článku tak nějak "zastávám" mužů, tak to je tím, že abychom jim lezly do zadku jsme jako ženy od malička vedeny. Já teda zastávání se pohlaví které je napadáno šílenými feministkami řvoucími jaký jsou muži znásilňující monstra a sexistický prasata jako za nějakou potřebu se mužům zavděčit neberu, spíš jako takový... akt slušnýho člověka který se zastává někoho, kdo je v neprávu, ale tak co já vím, žejo? Já se fakt upřímně neberu vůbec za nějakou utlačovanou puťku a to prostě feministky nerady slyší. Buď s nimi souhlasíte anebo jste chudinka s vymytým mozkem od malička. Nemám k mužům nějaký úžasný vztah, žiju s myšlenkou že většinu věcí za sebe dokážu udělat sama, většinu věcí zvládnu tak dobře (ne-li lépe) než muž a stejně se jich dokážu zastat když na ně útočí šílený hysterický běhny, který na svojí straně nemají ani logiku ani fakta. Sorry not sorry..."používáš informace jak se ti hodí"


Docela vtipnej argument, vzhledem k tomu že právě v tomhle jsou extrémní feministky mistři... :D Teď ale vážně. V komentářích bylo zmíněno, že některá fakta z toho článku mi hrajou do karet - jako to, že jsem psala jak muži pracují víc nebezpečných povolání a potom vytáhla statistiky o tom, že muži mají častější zranění v práci. Já to úplně nevidím jako nějakou manipulaci faktů. Ano, muži jsou častěji zraněni v práci, protože si častěji vybírají nebezpečná zaměstnání, to dává smysl. Ale proč si vybírají nebezpečná zaměstnání? Protože ženy je většinou nechtějí. Protože většina mužů je stále nucena k tomu být ten, kdo vydělává peníze pro rodinu, i pokud musí přijmout nebezpečnou práci, aby to dokázal. A někdo v tomhle případu fakt pořád vidí chlapy jako ty špatný? Um, ok. K tomuhle bodu nemám nic moc co říct, používám informace jak je vidím a jak mi dává smysl je používat. Mohu se plést? Ano. Mohu být zaujatá? Možná. Jsem jenom člověk, nejsem vědec, vždycky zdůrazňuju, že článek je můj názor ne vědecká studie.


"cooo?! ženy nejsou emotivnější!"


Někoho velice rozrušilo mé šokující prohlášení, že ženské bytosti jsou většinou emotivnější a citlivější než muži. Oh boy. Opravdu se tu nechci zaobírat s takovými základními věcmi, ale pak alespoň vidíme, s čím se taky musím prát. Já absolutně nechápu, proč to lidi vidí jako takovou hroznou urážku, když tohle řeknu. Ano, muži i ženy podléhají stresu a náladám povětšinou stejně, ale fakt že muži a ženy nemají úplně stejné emoční reakce fakt není nějakej můj anti-woman výmysl. Chápu, že v článku to znělo, že prohlašuji že ženy jsou nějaké emotivně vyšinutý bytosti, který nedokážou ovládnout svoje emoce a muži skály. To nebyl můj úmysl. Ženy a muži mají emoce, ženy jim ale častěji více podléhají a ačkoliv ty rozdíly nejsou tak velké, pořád tam jsou. Ženy mají silnější negativní reakce především co se týče negativních emocí, což bylo dokázano ve studiích a lze si o tom přečíst.

A já nechápu, proč je tohle všechno pro některé viděno jako něco špatného. Co je špatného na tom, že ženy mají třeba silnější emoční odezvu? Je to něco z evolučního hlediska logického a potřebného. Samozřejmě to bude asi z toho důvodu, že ženy jakožto matky často musejí lépe reagovat na emoce svého dítěte a rozpoznat problémy anebo hrozby. Ženy a muži jsou rozdílní, naše mozky jsou rozdílné a já na tom nevidím nic špatného. A co chci ještě zdůraznit je tohle - to že já tvrdím že ženy jsou emotivnější než muži neznamená že tím říkám, jak jsou ženy neschopné. To si někteří z článku odnesli a nechápu proč. Nemá to s ničím nic společného, pouze jsem poukázala, že pro některá zaměstnání to není ideální, toť vše. Jsme žena, přijdu si víc emotivní než většina mužů kolem mně a nevidím na tom nic špatného ani si nepřijdu víc míněcenná. Tečka."jsi oldschool fanynka gender stereotypů"


To sice nikdo vyloženě v komentářích neřekl, ale z velké spousty jsem dostala takový pocit. Jaksi se mi zdálo, že jen protože nesouhlasím s některými absurdními názory feministek tak jsem v očích takových lidí nějaká puťka která má za smysl života potěšit svého muže, vdát se, mít děti, zůstat doma, vařit, nepracovat a já nevím co. A to fakt nemůže být dál od pravdy. Já jsem spíš takový opak. Ač jsem v posledních letech hodně přihnutá k vědě, která chápe rozdíly mezi pohlavími a fiziologií mužů a žen, což znamená že souhlasím s některými "oldschool" teoriemi jako že muži jsou obecně silnější a ženy lepší matky... ke křesťanství a sexistickým postojům mám fakt odpor, svoje dítě taky nebudu vychovávat podle nějakých pravidel a v barevném spektru které sedne k jejich pohlaví, stejně tak jako (jak už jsem řekla) si myslím že obecně může kdo chce dělat co chce ať je to muž nebo žena.

Mně spíš teď už baví takovej ten vtipnej postoj, kdy najednou jsou všichni proti odschool pohlavním stereotypům protože je to hrozně mainstream i když jsou tu některé aspekty které nedávají smysl a i když jsou malé části toho oldschool pohledu, které dávají smysl a nepotřebují měnit. Já si myslím, že žijeme ve společnosti kde je dost volnosti k tomu, aby si každý už žil jak chce, bez ohledu na pohlaví. Ano, pořád budou lidi co budou mít kecy, ale to už já osobně vidím jen jako fňukání rozmazlených mileniálů. To, že vás vaše máma (stejně jako ta moje, takže tu mluvím jako někdo kdo si to zažil) neustále otravuje s tím, kdy budete mít děti fakt není oppression, protože ty děti stejně mít nemusíte, nikdo vás nepřinutí ani nevydědí když je mít nebudete, takže co se takhle zaměřit na skutečný problémy kterým některé ženy čelí.

Velký důvod proč jdu tak proti modernímu feminismu a proč jsou tyhle články tak emočně zabarvené je to, že mně tohle vytáčí, vidím to jenom jako fňukání privilegovaných žen, co nemaj skutečný problémy a radši napíšu článek abych jim zavřela hubu a donutila lidi aby se místo poslouchání jejich argumentů zaměřili na skutečný problémy. S čímž souvisí následující bod.


"zaměřila jsi se na extrémní odnož feminismu"


Ano. To je pravda. Článek byl většinou soustředěn na argumenty extrémní části feminismu a pár lidí v komentářích poznamenalo, že jako "normální" feministky mají pocit, že to je trochu nefér a že se zaměřuju pouze na malou skupinu lidí a tak dále. No, já s tím sice souhlasím, a jsem si plně vědoma že tu jsou i "rozumné" feministky ale jak někdo také poznamenal, tahle malá šílená skupina křičí nejhlasitěji a především má taky docela velký vliv. Ono se to asi nezdá, především ne v Česku, ale ta malá skupina která křičí nejvíc získává hodně práv a pozornosti a mění tak svět. A důvod proč se taky často možná pro některé nelogicky zaměřuju na tyhle feministické problémy v Americe je ten, že to sem všechno stejně brzy přijde, takže jediný problém je, že jsem trochu napřed.

Nedává smysl, abych psala článek o rozumných argumentech rozumných feministek ke kterým nemám co říct, protože dávají smysl, ne? To podle mně není tak těžké pochopit.


Co chci říct na konec je: pokud je femistka někdo, kdo věří v "politickou, ekonomickou a politickou rovnost pohlaví" tak bych každýmu kdo se tak nazývá fakt doporučila odtrhnout hlavy od "problémů" moderních zemí a jít pomoct ženám, který to sakra fakt potřebujou v rozvojových zemích. Protože to žádnou z moderních hysterických feministek dělat nevidím a to je to, co mně na tomhle všem asi nejvíc sere...

Vtip je ten, že moderní feministky už všechny tyhle rovnosti mají a tak se nudí a vymýšlejí píčoviny. Radši pomozte ženám, který nemají rovnost žádnou namísto zaměřování se na cat calling. Peace.
 


Komentáře

1 lmetalgirl lmetalgirl | Web | 17. května 2018 v 16:59 | Reagovat

Naprosto souhlasím. :)

2 Atheira Atheira | Web | 17. května 2018 v 18:11 | Reagovat

Poslední odstavce pod obrázkem jsou ta pravda, kterou ty utlačovaný (v čem, sakra), nedoceněný (a umí skutečně něco?) a kdovícoještě hysterky nechápou.

Ve světě jsou ženy, které nemají žádná práva. Není to tady. Tady i běžná vesnická kočka  má lepší zázemí a větší práva než ženy v jiných částech světa.
To, že tu stále existují joudové a hlupci, co si myslí, že jsou nějak lepší, když mají bimbase (se kterým musí v horkých letních dnech být parádní žití :D), to je možná trochu blbý, když takového potkáš a když ti takový začne cpát do hlavy své nesmysly. Ale není to žádný akutní stav naší společnosti, kde už prostě všichni máme stejná práva a názor nějakého blbečka ti je nesebere. Jenže pokud se podle takových mají hodnotit všichni muži, pak se dá stejně jistě tvrdit, že všechny ženský jsou zlatokopky, co nic neumí...

Jestli má některá feministka pocit, že je placená míň než chlap, měla by se zamyslet nad tím, čím to je. Pokud se jako uklízečka srovnává s manažerem, asi je chyba někde jinde. Zároveň ne každá uklizečka si může troufnout na post manažera. On je někdy důvod, proč jsou lidé na takových pozicích, na kterých jsou. A pohlaví ten důvod není. Ne tady u nás.

Chtěla bych vidět aktivní feministky zasazující se o práva žen, které je nemají. Ale to se nějak neděje...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama