Potopil se skutečně Titanic?

17. listopadu 2016 v 13:58 | AD. |  Nezávratná moudrost
Tohle je téma, které není úplně extérmně známé, ale taky rozhodně nejsem první, kdo o tom píše, každopádně mi to přijde jako docela zajímavá věc, trochu víc zakořeněná v realitě, o žádných UFO se tu bavit nebudeme.

Budu psát o teorii vázající se na skutečnou loď Titanic, kterou známe z filmu, která mluví o tom, že se Titanic ve skutečnosti vůbec nepotopil, ale namísto něj se potopila loď jménem Olympic.

Myslím, že netřeba nikomu vysvětlovat nic ohledně Titanicu a jeho slavného potopení v roce 1912, při kterém zemřelo kolem 1500 osob. Každý zná ten příběh, anebo spíš film založený na skutečném příběhu. V zákulisí tohohle známého příběhu se totiž odehrávalo opravdu hodně. Společnost White Star Line, která vyrobila Titanic, měla totiž ještě jednu loď a to Olympic. Byla to starší sestra známnější lodi, která byla také téměř identitcká až na drobné detaily, jako například počet kruhových oken na boku lodi a pár dalších věcí. Jenže nějakou dobu před vyplutím Titanicu měla Olympic kolizi s válečnou lodí Královského námořnictva. Obě lodi o sebe jednoduše řečeno škrábly a způsobily si slušnou, ač ne fatální škodu a i přes svědky byla vina svalena na Olympic. Právě to způsobilo, že pojišťovna odmítla proplatit White Star Line škody, což byla pro firmu dost nepříjemná situace (jak finančně tak majetkově) vzhledem k tomu, že návrat a potřeba opravit Olympic ještě víc zkomplikoval práci na Titanu, který byl v té době už tak pozadu s pracemi...


Autor knihy 'Titanic: loď, která se nikdy nepotopila?' Robin Gardiner si proto myslí, že společnost se rozhodla, že nejlepší řešení bude se snažit ze situace vyjít s alespoň jednou dokončenou, fungující lodí, a tak Olympic rychle opravili tak, aby se zdál v pořádku a vydávali ho za Titanic, aby poté mohl už dokončený a nový Titanic fungovat alespoň jako Olympic. Což bylo ve skutečnosti mazané a dost pravděpodobné řešení ze strany společnosti. Jelikož Olympic už byl údajně poškozený bez možnosti opravy, společnost mohla namísto něj za potopení Titanicu dostat vyplacenou pojistku za zcela novou loď, která samozřejmě znamenala spoustu, spoustu peněz.


Než měl Titanic vyplout, městem se údajně začaly dokonce šířit fámy o záměně lodí a tak společnost nemohla najít skoro nikoho, kdo by chtěl na lodi pracovat i přes tehdejší situaci. Tomuhle svědčí i fakt, že spoustu vysoce postavených a bohatých lidí, kteří měli na Titanic koupené vstupenky se vůbec nedostavili. Jako například J. P. Morgan, majitel společnost White Star Line a legendární bankéř, který byl v té době jeden z nejbohatších lidí široko daleko. Některé teorie dokonce říkají, že úmyslně zorganizoval celou věc, aby se zbavil konkurence a dalších bankéřů, kteří čirou náhodou na lodi byli a taky na ní zemřeli. Těžko říct, každopádně spoustu lidí si v té době jak před vyplutím, tak po něm všímalo opravdu podivných detailů a nesrovnalostí, stejně tak i výpovědi přeživších potopení poskytují zajímavé informace o tom, že něco prostě nebylo správně.

Důkazů je spoustu, od rozdílných fotek lodí, na kterých lze rozpoznat drobné detaily, jako třeba fotka nahoře, až po fotku, kterou vložím na konec článku. Ta ukazuje záběr na vrak Titanicu a údajně je z doby, kdy chtěl James Cameron získat materiál pro tvorbu jeho filmu. Jak ale můžete vidět, při přiblížení lze poznat velké MP, což samozřejmě odpovídá jménu Olympic. Lodi na sobě měli jména klasicky vyrytá, ale při záměně lodí museli starý nápis zakrýt tím, že jméno Titanic pouze navrch přidělali. Dávalo by to tedy docela dost smysl. Jsou tu potom i teorie ohledně toho, že Titanic vůbec nenarazil do ledovce, ale do zhasnuté menší lodě, protože by ledovec šel údajně vidět mnohem dřív a nezpůsobil by takovou škodu. Nejsem ovšem expert a do toho jsem se moc nedívala, takže nemám tušení, ona ta samotná teorie ohledně záměn lodí je tak nějak dost.

Já se musím přiznat, že tomuhle celého věřím a ani mi to nepřijde jako žádná konspirační teorie, spíš jako dost pravděpodobné vysvětlení toho, co se nejspíš stalo. Společnosti udělají cokoliv, aby dostaly své peníze, a že se něco takového v té době stalo by mě nijak nepřekvapilo. Jen mi přijde fascinující přemýšlet nad tím, jaké všechny velké události z minulosti nám byly řečeny jedním způsobem a přitom se mohly udát úplně jinak...


Co si myslíte vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hledam-sama-sebe hledam-sama-sebe | 17. listopadu 2016 v 22:13 | Reagovat

Tak to je dost zajímavé..

2 Frog Frog | E-mail | Web | 18. listopadu 2016 v 7:06 | Reagovat

Hezká teorie. O Titanic se zajímám už dlouho a samozřejmě jsem četl i různé fámy o pojistném podvodu a podobně. Nevím, zda je to pravda, ale asi by mě to ani nepřekvapilo. O prachy šlo tehdy jako dnes. A mimoto se o tom hezky čte. :-) Jinak článek pěkný, až na pár gramatických chyb.

3 ... ... | 18. listopadu 2016 v 10:44 | Reagovat

Tak to by mě nejspíše dokonce i zklamalo, kdyby to bylo takhle. Protože Titanic (celá ta tragédie jakože) mě zajímá už strašně dlouho a kdyby se to najednou celý až takhle změnilo... No nevím, no.:DD Každopádně super článek.(y)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama