Absurdní reakce na nového prezidenta

11. listopadu 2016 v 22:32 |  Nezávratná moudrost
Ne, nemluvím tu o tom, když byl v naší zemi zvolen prezidentem Zeman. Ale tak mimochodem... pamatujete jak všichni vyváděli, bouřeli a šíleli, že někoho takového nemůžeme mít za prezidenta a odstěhují se? Nevím jak vy, ale já si dnes už na Zemana už pomalu ani nevzpomenu. Samozřejmě, je mírně zcestné srovnávat naší ubohou zemičku a Ameriku, jejíž dění má na svět trochu větší dopad a vyšší důležitost celkově, ale přesto si tohle srovnání nemohu odpustit.

Donald J. Trump byl zvolen 45. prezidentem Spojených Států Amerických.

Nemůžu říct, že bych to čekala, že bych byla šokovaná, šťastná, anebo něco podobného. Ač jsem o těhle volbách jako jediných a možná i posledních napsala celý článek, nesledovala jsem to tak, jako všichni. Bylo to jen něco, co mi neustále všude vyskakovalo, ale obecně se jinak docela straním starání se o věcí, které nejsou v mém životě relevantní, proto jsem vlastně ani nevěděla, jaký den jsou ty hlavní volby a kdy se rozhodne. Když mi pak na seznamu ve zprávách začal vyskakovat Trump, byl to takový pocit... chm, dobře. Ano, asi jsem radši, že vyhrál on, než Hillary, ale jak už jsem psala minule, je to pouze volba menšího zla. Ale Trump je v mých očích pořád to menší. Takže pokud by šlo jen o tohle, pokrčila bych nad tím rameny, řekla si okey a šla se svým životem dál. Ale ne, chování lidských bytostí mě totiž nikdy nepřestane fascinovat, špatným i dobrým způsobem, a já se musím k té šílené reakci na výsledky voleb vyjádřit.Vždycky mě fascinovalo především pokrytectví těch kolem. Pokrytectví je hrozně úžasná věc. Takové... magické spojení stupidity a lhaní, řekla bych. Kdo četl můj minulý článek ví, jaký mám názor na Hillary i Trumpa. On rozhodně není svatoušek a lhala bych kdybych řekla, že se mi při pohledu na něj a jeho vyjadřování uvnitř trochu nedělá špatně, ale srovnávat ho s Hitlerem anebo holokaustem mi přijde trochu překračující hranici rozumu. Liberálové, social justice warriors, anebo jim prostě říkejme jakkoliv, zkrátka ti lidé, kteří vidí problémy ve všem, kteří chtějí vše změnit a kteří ze většinu problémů světa viní bílé heterosexuání muže a nejraději řeší problémy, které vlastně nejsou ani tak důležité, se můžou jemně řečeno posrat. Lidé bez servítek píšou na svých Twitterech statusy o tom, jak by někdo měl zavraždit prezidenta, jak si přejí aby to někdo udělat, že by všichni běloši měli zemřít, apod. Jen proto, že nesouhlasí s výsledkem demokraticky rozhodnutých voleb. Opakuji demokraticky rozhodnutých voleb. V tom je celý princip demokracie. A tohle všechno mi prostě neustále a neustále připomíná to odporné pokrytectví, kterým tihle takzvaní hrdinové bojují. Je vlastně neskutečně ironické, že se jim říká social justice warriors, protože se spravedlností mají společného pramálo.

Lidé naprosto vážně píší o tom, že chtějí zabít svého prezidenta. Milo Yiannopoulos na svém Twitteru kritizuje špatné herecké schopnosti černé herečky a je permanentně zablokován v užívání stránky. Desítky a možná i tisíce lidí, převážně ne-bělochů píší veřejně o tom, jak si upřímně přejí smrt jejich zvoleného prezidenta a co myslíte, že se stane? Nic. Protože tohle je teď Amerika... Tohle je přesně ten důvod, proč si myslím, že Trump je něco, co může Spojeným Státům pomoci. Tyhle směšné dvojité standardy jsou do budoucnosti naprosto katastrofické. Právě to "snažení" se bojovníků za rovnoprávnost a klid rasových vztahů ty samé vztahy den za dnem a jeden hloupý, fašistický, rasistický status za druhým ještě víc ničí. Ale to nikdo nevidí. A jestli je třeba mít za prezidenta homofoba, rasistu a sexistu, aby s tím někdo něco udělal... Zoufalé chvíle si zkrátka žádají zoufalé činy. Clinton by věci zlepšila jen naoko, jenom tak, aby potěšila a uklidnila hloupé, průměrné lidi, kteří se nedívají mezi řádky a vidí jen pravdu, kterou chtějí vidět.


Američané masově protestují v ulicích, pálí města, auta a napadají bělochy a zprávy to vše přednášejí tak nějak... v klidu, jakoby šlo o něco naprosto přijatelného - rozhodně jde o tak nějak očekávanou věc, ale pořád nelegální a naprosto nevhodnou. Co si ale myslíte, že by se stalo, kdyby vyhrála Hillary Clinton a právě Trumpovi stoupenci by vyšli do ulic, snažili se o stornování výsledků demokratických voleb a pálili města? Byli by označeni za výtržníky, zavírání a démonizováni celým národem. Všichni by je nenáviděli a opovrhovali jimi a hlásali o tom, jak je rozhodnuto a jak mají respektovat výsledky legálních voleb. Vsadila bych svůj život na to, že přesně tohle by se stalo. Znám na to lidi moc dobře.

Dvojité standardy. Pokrytectví. Ti, kteří se tváří jako největší zachránci jsou dokonalými ukázkami toho, co tyhle slova znamenají a jak neskutečně destruktivní jsou na společnost. Než začnete soudit všechny chyby a odpornosti a přešlapy a charakterové vady, které má Trump... Možná bych se nejdřív zastavila u sebe, podívala se do zrcadla a přemýšlela nad těmi třemi slovy zvýrazněnými nahoře. Má rada je se místo hysterie a vzpour raději smířit se skutečností a doufat v co nejlepší výsledek tohohle všeho... Každopádně udělat věci ještě horší je vždycky možnost pro ty, co o to mají zájem. A všichni víme, na koho pak bude svalena vina. Rozhodně ne na skutečné viníky.

Nejsou lidé prostě absurdně problematický druh?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pavel Růžička Pavel Růžička | E-mail | 11. listopadu 2016 v 22:57 | Reagovat

Mě nejvíc baví to, že se najednou objevili znalci americké politiky, kteří říkají, že Trump je hrozný. Před volbami kdokoliv řekne tolik věcí, jenom aby se dostal do svého křesla. Ještě žádný krok neudělal, počkejme si na něj a potom suďme

2 Jindra Jindra | 12. listopadu 2016 v 0:48 | Reagovat

Tady jde o víc, než o ty dva kandidáty. Za každým stála absolutně odlišná klika. Trump by sám o sobě neměl šanci. Stojí za ním silnější klika, než za Hillary. Moc se přesouvá z USA do Číny, krok za krokem, tohle je jen názorná ukázka změny směru. Jo a máš samozřejmě pravdu s tím pokrytectvím. Když vyhraje "správný" kandidát, tak mu média malují svatozář a odpůrce posílají do kriminálu. Ale když vyhraje ten druhý, tak se média můžou zbláznit a trestné činy pouličních výtržníků ukazují s radostí, jako by to bylo úplně normální. Myslel jsem, že jsme v tomhle nějak specifičtí, ale v USA to kopíruje situaci u nás. Jsem zvědavý, jestli se to změní po usednutí Trumpa do úřadu v lednu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama