Srpen 2015

"Nerealistické znázornění žen" ve hrách

14. srpna 2015 v 19:59 nezávratná moudrost
Tohle je tak trochu reakce na jednu už starší událost, nad kterou jsem nejdřív mávla rukou ačkoliv mě vcelku namíchla, ale nakonec mě rozhoupalo čtení článku Domi, na který jsem úplně náhodou klikla, když se mi objevil na Facebookové zdi. Aneb trochu budu nadávat na feministky a dnešní fat friendly dobu.

Okay. V podstatě jde o to, že podpůrná skupina proti bulimii vydala před nějakou dobou set přefotošopovaných fotek známých ženských postav z her s tím, že je přetvořili do podoby "normálních" žen, protože jejich vzhled je dle nic nereálný. Fotoset byl na jejich stránce bulimia.com zveřejněn s dojemným popiskem říkajícím: "Některá herní studia se mohou pochlubit jejich hyper-realistickými světelnými efekty a vychvalováním přirozeného pohybu jako nejnovější funkce svých her. S takovou pozorností ohledně detailů nás podivuje, proč nemohou přesně vylíčit ženské tělo?"

Další z věcí, co mě teda slušně rozesmála bylo, že prý fotografie přetvořily tak, aby víc seděly na skutečný vzhled obyčejné americké ženy. No v tom případě to teda ještě dopadlo sakra dobře. Samozřejmě kňourali i o tom, jak něco takového může mít hrozně negativní dopady na ubohé holky, co to hrají, protože si budou připadat neatraktivní a budou z toho mít trauma. To se samozřejmě může stát až poruchou příjmu potravy jako je právě bulimie nebo anorexie. K tomu se teda musím vyjádřit.Jsou "fashion blogy" fashion?

8. srpna 2015 v 14:22 nezávratná moudrost
Fashion: "a popular way of dressing during a particular time or among a particular group of people"

Ví se o mně, že nemám v lásce fashion blogerky, vlastně ani ty beauty a tak celkově. To by mohlo vést k domněnce, že jsme nějaká tlustá žárlivá socka, která chodí v teplákách, nemaluje se a na vzhled prostě sere. Anebo zkrátka žárlím na ty krásný, talentovaný a úžasný holky, který jsou tak lepší než já, protože si vybudovaly svoje impérium fascinovaných oveček, které žerou každý jejich outfit. Hohoho, o tomhle se tedy pobavíme.

Asi hlavní a první, co bych ráda řekla je, že je velký rozdíl mezi tím oblékat se podle módy a mít vkus. Kurva velkej rozdíl. A pak je tu takovej ten citátek, který říká něco jako že styl je způsob, jak říct kdo jste bez toho, abyste museli promluvit. Ten já mám ráda a celkově vystihuje můj postoj. Většina fashion blogerek prostě není nikdo, protože na sebe natáhnou jen to, co je v módě, co se nosí, a to za každou cenu. Ať je to hnusný, ať je to směšný, prostě se to nosí a tečka. Mají to v HáeMku, beru to. Zara? Super! River Island? Dejte to sem!
Já zkrátka a jednoduše nevidím vůbec nic obdivuhodného na tom podívat se na seznam věcí, co se nosí - jak říká definice slova móda nahoře - a obléct si to. Nevidím na tom nic obdivuhodného, vlastně k tomu sakra ani nepotřebujete žádný vkus, žádný etický cit, nic. Stačí jen když máte prachy a přehled. Pak donutíte další lidi, kteří se buď tak moc bojí, aby zapadli, že budou nosit cokoliv, anebo se jim prostě líbí to, co letí protože to letí, aby si vás všimli a začali vás obdivovat.