Trisha Paytas - Fat Chicks

12. června 2015 v 23:17 | AD. |  Nezávratná moudrost
Tohle bude zase jeden z těch mírně kontroverzních článků. Protože v dnešní době mluvit o tloušťce a celým tomhle body acceptance movementu jinak než pozitivně není moc v kurzu. Jenže přesně to chci prostě udělat, ačkoliv o tom nebudu psát obecně, chci se totiž bavit konkrétně o Trishe Paytas a jejím music videu k songu Fat Chicks.

Někdo možná Trishu neznáte, ale já už jí na YouTube sleduju nějaký ten pátek. Je to taková ta význačná osobnost ohledně celého tohohle tématu sebepřijetí, modla pro oplácaný holky, údajně má být křesťanka, čemuž tedy úplně nevěřím, ale asi to tak je, Američané mají svůj vlastní zvláštní způsob překrucování všeho a zároveň je taky známej internetovej troll. Trisha už dlouho točí všechna ta videa, kde mluví o tom, jak je krásná se svými špeky, jak by se měly všechny tlusté holky milovat, jak by se každý měl milovat takový, jaký je, ale stejně jako spoustu jiných lidí, i ona je ve svém hlavním přesvědčení celkem pokrytec.
To ukázalo hlavně video, o kterém chci mluvit.

Fat Chicks je ne tak úplně špatný song o tom, jak jsou udělané holky prostě lepší. Jak se mají jít hubené holky zahrabat, jak si chlap radši vybere tu, která do sebe cpe hranolky horem dolem, protože je sexy, jak je jí to jedno a tak dále. Taky tam používá frází, která se mi vlastně docela líbí a souhlasím s ní - "fat" je slovo, kterým se mají udělané holky ponižovat, jenže ona taková ve skutečnosti je a proto na něm ve skutečnosti nevidí nic špatného. Je fajn, že se tohle někdo snaží konečně dostat do světa. Že když řeknete někomu, že je tlustý, tak to sakra není nadávka, ale fakt. Pokud tlustý opravdu je. Pokud se na vás 90ti kilová holka zlobí, i když ví, že tlustá je, mohla bych se taky zlobit, že mi někdo říká, že jsem hubená, žeano. Jenže to je asi tak vše, v čem s Trish a tím videem souhlasím.Zbytek už je ale čistej bullshit. Celá její filozofie a song. Přiznávám, že já prostě úplně s celým tím moderním hnutím za to, že ženy všech tvarů a kil jsou krásné nesouhlasím. Prostě si to nemyslím, protože to prostě není pravda. Lidé jako příklady udávají dívky, které mají geneticky dobře rozvržené tuky, které jsou v obličeji nádherné a celkově americky dokonalé, jako je Trish. Nikdo z těch lidí, co to tak hrozně podporují, by pak ale podle mého s čistým svědomím a naprosto upřímně nemohl říct, že je krásná ta holka s rosolovitým, rozteklým tělem, obyčejnýma vlasama a oblečením, co potkávají na ulici. Celé tohle je pro mě prostě pokrytectví a hra na něco, co není pravda v tom duchu dnešní společnosti, že "všechno je v pohodě a musíme potěšit každýho." To prostě nejde.

Na tom videu konkrétně mi přijde nejvíc vtipné asi to, jak tam Trish nosí stahovací pás, jak uvidíte dole v gifu. Upřímně říkám - v celém videu vypadá naprosto úžasně, ale člověk se prostě musí pobaveně ušklíbnout když vidí její song a videa o tom, jak jsou její špeky krásné a potom ji vidí svoje tělo upravovat tak, aby vypadalo hubenější.
Celé to pak podkope ten smysl videa vůbec a zbude jen další prázdnej song pro holky, které se sebou nedokážou nic dělat a potřebují někoho, kdo jim řekne, že je to ok a že můžou zůstat takové, jaké jsou, i když s tím ve skutečnosti nejsou spokojené. Trish je opět dokonalým příkladem - natočila několik videí o tom, jak je její tělo a všechna těla krásné, ale po každém z nich následovalo po nějaké době další, kde někdy i brečela, že je tlustá, že svoje tělo ve skutečnosti nenávidí a tak podobně. A mě tu nejde o to skončit článek s myšlenkou - všechny tlustý holky jsou hnusný prasata. Jde mi znovu o tu neupřímnost ohledně obezity. Ohledně toho, že je třeba se smířit s kypřejší postavou, protože "každá žena je krásná", no ne?! Proč se snažit? A neříkám snažit na 45kilo, ale snažit se na váhu, při které se daná dívka bude cítit skutečně dobře ve vlastním těle a bude jí slušet.

O tom, že má Trish implantáty asi škoda mluvit... Kdybych měla peníze a hojení netrvalo tak dlouho, upřímně říkám, taky bych je brala. Co se týče plastik, jsem pro. Ale nejsem pro v momentě, kdy s nimi začnete tvrdit, jak jsou lidi krásní takoví, jací jsou a neměli by na sobě nic měnit, když přitom máte sami umělý kozy a zvětšený rty. Tohle všechno mě nechává nechápavou ohledně toho, jak může být Trish něčí role model, když je plná naprosto protichůdných názorů.


Poslední úsměvná věc je jednostrannost celý týhle věci, aneb v Trishinu videu jsou jen krásní, hubení chlapi. Proč holky neustále mluví o tom, že "boubelky" (bože, jak já to slovo nenávidím) jsou krásné a sexy a pravý ženský, protože mají tvary, ale nikdo to neříká o chlapech, ha? Zase je tu cítit pokrytectví...
Není žádné video o tom, jak jsou chlapi s tvarama sexy, jak je pořádnej chlap jen ten, co má sto kilo a podobně. Protože takový jsou prostě ženský a takovej je náš svět. Zatímco s tlustýma chlapama je to tak, že to všichni berou jako fakt, že se to někomu líbí a někdo na to prostě není, tlusté holky prostě musíte milovat. Jinak je to "fat shaming", jinak jste zlá skinny bitch, která si zvedá sebevědomí na chudinkách, které za to ani nemůžou a které jen chtějí být sami sebou. Nezáleží na tom, že třeba pořád opakujou, že jsou tlustý. Nesmíte jim to říct, protože jste pak prostě svině, tak to očividně funguje a údajně to má dávat smysl. No nevím.

Takže jo, tenhle článek neměl být útočný, Trisha mi přijde krásná i když má pár kilo navíc, nechci aby měla každá holka padesát kilo a žádný prsa, každýmu se líbí něco jinýho, ale ohledně celého tohohle tématu je tolik protikladů, rozporů a pokrytectví, že mě to nenechá chladnou, protože tyhle věci já fakt nežeru. Ani trochu.

 


Komentáře

1 Kapitánka Grumpy Cat Kapitánka Grumpy Cat | Web | 13. června 2015 v 0:26

Trishu nesleduju, viděla jsem ji jenom v jednom videu s jiným youtuberem a stačilo prvních 10 sekund pohledu na ni a já zírala ve směsu hrůzy, co to sakra je, protože když pominu to, jak se tam chovala jako hrozná pipina, tak ten vzhled - šílený umělý nehty, opravdu nesedící makeup, vlasy natupírované právě-jsem-proletěla-komínem stylem. Prostě děs. A ano, soudím podle vzhledu, sežerte mě, ale od toho ten vzhled prostě je.
Co se její postavy týče, tak to nějak neřeším. Sama cvičím, snažím se na sobě makat, ale pokud to někdo nedělá, mně to žíly nerve. Ať si má každý postavu jakou chce, dokud to nejde do extrémů a nezpůsobuje to člověku nějaké zdravotní problémy. Můj názor.

Pokrytectví je věc druhá. Osobně nemám ráda, když někdo prohlašuje, jak je se svou postavou naprosto spokojený, ale jakmile na tohle téma něco řeknete - pravdivého, nic urážlivého, pouze konstatujete - tak vás může daná osoba sežrat. A to funguje z obou polů, z mích zkušeností jsou na tohle vyhublé holky (=holky, co jsou prostě sami od sebe hodně hubené, nepřibírají) ještě víc háklivější, než "baculky" (děsný výraz, opravdu)

2 dobry-jmena-uz-jsou-pouzity dobry-jmena-uz-jsou-pouzity | E-mail | Web | 13. června 2015 v 9:42

Trishu neznám, ale při pohledu na ni mi v hlavě vyskočilo: "další špekule, co schovává faldy za hřívu vlasů, velký prsa a zmalovanej ksicht." Nějak jdou tyhle motivační videa pro tlustý mimo mě, ačkoli tlustá jsem (a doufám, že už dlouho nebudu.) Radši si místo toho půjdu zacvičit... ;-)

3 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 13. června 2015 v 10:34

To na tom gifu je taky ona? Proč se radši neučeše a neobleče nějak normálně  a nemusí řešit nic? Tohle tělo jde, takových jsou kolem tuny, a se správným oblečením je to všem ukradený a vypadá to dobře. Ale cpát se do "sexí modýlků", které jsou vhodné pokud vůbec, tak spíš pro vychrtlou modelku, a říkat, že to je hezký a v pořádku, to je prostě debilita.
Mně je jedno, jakou kdo má postavu, když ji tomu úměrně obleče. Pak je všechno v pořádku, on mě svou tělesnou stavbou neohrožuje, takže ať si se sebou dělá co chce. Ale takhle ne.

4 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 13. června 2015 v 10:36

[3]: Mimochodem takhle ve stoje to i v tý nechutný barevný kombinaci může někomu připadat pěkný a sexy, ale nechtěla bych ji v tom vidět sedět :D Nahoře plovací kruh, dole plovací kruh a uprostřed přeštípnuto páskem :D Protože takhle stažený to udělá plovací kruhy na každym :D

5 Bezejmenné Esko Bezejmenné Esko | 13. června 2015 v 10:51

Já si spíš myslím, že by se to mělo využívat do nějakého limitu. Je možné, že chlapy upřednostňují do určité míry silnější holky, protože mají prsa a zadek, ale zároveň štíhlý pas a celkově symetrickou a pevnější postavu. Určitě to neplatí na holky jako je Trisha, ikdyž i to se někomu líbí. Ale minimálně.
Mně se taky moc nelíbí hubený lidi, jako ty extrémní, protože mi to přijde tuctový. A hlavně se mi nelíbí, když už to ohrožuje zdraví, jak tlouška, tak hubenost.
A upřímně nechápu, na co potřebuje cca. devadesátikilová holka implantáty. :D

6 embreathe embreathe | Web | 13. června 2015 v 18:21

Poslouchala jsem kousek toho klipu a upřímně... To se prostě nedá. Bolí mě z toho uši a zároveň i oči, protože její vyumělkový vzhled je až děsivý. Ano, nevadí mi, že má kila navíc, je tak očividně spokojená, takže proč ne? Ale co ten zbytek? Přifouknuté rty apod.?

Myslím, že nemám sílu dojít až do konce. Jestli chce podporovat silnější holky, prosím, ale tak, aby nikdo nepřišel k úhoně.

7 sarushef sarushef | Web | 13. června 2015 v 23:38

Fuj fuj, ta je ošklivá a myslím, že by ošklivá byla i v případě, že by měla o dvacet kilo míň. A celkově se mi nelíbí ani vyjadřování a styl, brrr. A to co říká v klipu mi nijak nevadí, koneckonců ať jsou si tlustý stejně umělý jak hubený, vlastně mi to přijde docela ok písnička. A řekla bych, že se chlapům  líbí víc holky  křivkama, jenže s křivkama ve stylu Marylin Monroe nebo o pár kilo víc, ne dvousetkilových oblud. Ten momentální kult je zvrácenej.

8 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 14. června 2015 v 13:45

[5]: Třeba na to, když jí prsa nenarostou? Tloušťka automaticky neznamená velká prsa. Může mít třeba 120 kilo, ale dvojky s přimhouřenýma očima - a jakmile je tlustá a má malý prsa, vypadají ještě menší, než jsou.

9 Lotte Lotte | Web | 14. června 2015 v 14:56

Chápem, čo chce tým povedať, ale toto je moc. Nemusí zhadzovať chudé. Inak som si všimla, že všetky tieto extrémy pochádzajú z USA. Extrémna vychrtlosť a morbídna obezita.
Zaráža ma, ako hovoria o sebe ako o "reálnych" ženách. Lebo chudé sú nereálne, že? Hlavne že si musia retušovať svoju celulitídu a strie.
Nie je zlé mať pár (PÁR) kíl navyše, ale záleží aj na tom, kde sa ten tuk ukladá. Určite je lepšie keď v bokoch a na stehnách, než na bruchu.
Tiež som kedysi bývala tlstá, ale schudla som. Takéto videá si nevšímam, lebo sa naseriem, keď tučné hovoria o chudých, že sú to palice a chudé o tučných že sú to praste.

10 Bezejmenné Esko Bezejmenné Esko | 14. června 2015 v 15:31

[8]: Já jen, že mi přijde zbytečný si přidávat na tělo další materiál, kterého už je tam docela dost a ještě umělý, který nemůže zhubnout.

11 Lyra Lyra | E-mail | Web | 17. června 2015 v 20:49

Nepochybuji o tom, že jsou slečny, kterým mohou kila navíc slušet, ale podle toho, co jsem viděla ve videu, mi nepřijde, že by to byl zrovna případ Trishy. Kdyby trochu zhubla a nahodila jiný, méně "umělý" styl, myslím, že by vypadala lépe.
Do tlustých lidí se snažím nenavážet, každý je nějaký, ale to pokrytectví mě rozčiluje stejně jako tebe. Tak buď jsem se sebou spokojená, i když jsem tlustá, a pak ale nikde nebrečím a nestěžuji si, a nebo se sebou spokojená nejsem a začnu s tím něco dělat, ne?

12 Em Age Em Age | 25. června 2015 v 2:21

Trishu jsem kdysi sledovala velmi často, její videa pobaví, ale někdy člověk nevěděl, jestli to, o čem mluví, myslí vážně, anebo to dělá jenom proto, aby si nahnala sledovanost. Byla jsem z toho často celkem zmatená, tak jsem ji nějak přestala sledovat...

Jinak jsem ráda, že konečně někdo řekl nahlas to o tlustých lidech a jejich dnešní "propagaci". Máš pravdu, opravdu všici nejsou krásní, asi stejně tak, jako nejsou krásní všichni hubení.

13 Luz Luz | 8. července 2015 v 9:07

Mně se vůbec nelíbí ani celkově to hnutí oslavující tlouštku. Chápu, že není každému geneticky dáno být hubený, ale udržovat se aspoň v mezích zdravé váhy by snad nemusel být problém, kdyby se chtělo? Zvlášť pokud je člověk mladý a zdravý. Takhle mi to přijde jako obhajování vlastní lenivosti. (jinak nevím o důvodu, proč by nemohla být křesťanka).

14 Bibi Bibi | 13. července 2015 v 12:32

Děkuju, že jsi ten článek napsala :D Je to přesně to, co si myslím i já. Jenom se sama nedokážu dobře vyjádřit :D

15 Polly Polly | Web | 13. července 2015 v 13:10

suhlasim so vsetkym. Pokrytectvo z toho srsi. Tak akosi som si vsimla, ze celkovo napriklad v Amerike zacinaju oslavovat plnsie tvary, na svetlo sveta vychadzaju plus size modelky a pododbne "umelkyne" ako tato dama... zda sa, ze uz nevedia ako si ospravedlnit to, ze su obezny narod. Velmi sa mi to nepaci.. popravde, vadi mi vyzdvihovanie vyslovene tučnosti, pretoze to skratka nie je zdrave. Lepsia by bola skôr opacna osveta, skinny dievky tiez nie su bohvieco, ale radsej si udrzat ten zdravy stred ako viest nezdravy zivot a este si pritom tlacit do hlavy, ze som super!

16 Alexander1918 Alexander1918 | Web | 13. července 2015 v 13:18

Kdo to vůbec je?
Anebo ne, radši to nechci vědět. :-D

17 pocitynecity pocitynecity | Web | 13. července 2015 v 13:21

Chápu potíže s váhou při nemoci, při snaze otěhotnět a po zranění... chápu genetické dispozice, protože ty prostě a jednoduše jsou hlavní...ale nechápu záměrné vyžírání se a ještě dělání JŮŮ TO JSEM ALE SEXICE!
Trishu znám myslím z jakéhosi dokumentu o posedlostech, kdy nemohla přestat s opalováním se, i když už byla oranžová ( byla li to ona). Již tam byla velmi tlustá, ale nosila mini a hrdě se nosila a co na to kluci v Americe? ( je z USA??)ještě na ni s chutí čuměli! Takže to musíme brát tak, že v USA je to normoš.
Jako holka se mi nelíbí - obličej je dobrý, ale tělesně jsem na dívky tvarované, ne překypující nánosy tuku.

18 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 13. července 2015 v 13:53

Co je to za odpornej tlustej blob, proboha?

19 Melanie | bymels.blog.cz Melanie | bymels.blog.cz | Web | 13. července 2015 v 15:34

Koukala jsem s na ten song a pár více jejích videí jsem rychle přeletěla. Rip my ears! Já vím, že e člověk nemám odsuzovat podle hlasu, ale ona ho má nehorázně nepříjemný, už to by mě odradilo. A musí s tebou souhlasit. Máš téměř ve všem pravdu. A nejvíce s těmi muži, protože když si to tak vezmu, tak muže soudíme ještě více než ty ženy, které se pořád malují, aby byli, jak to říct... "šik". Já sama podporuju pouze "lehké líčeníů. Čím více přirozenější, tím lepší. Je pravda, že občas se nedá úplně vypustit. To jsem ale odbočila. Zpět k Trishe. Je pravda, že na tom gifu se ten její kostýmek vůbec nehodí. Já nemám nic proti tlustým holkám (souhlasím s tím, že když řekneš tlustá, není to urážka), ale sakra když už jsou tlusté, tak ať se oblékají podle své postavy a né tak, jak by neměli. Fakt miluju. A s těmi pásy máš taky pravdu. Prezentuje obezitu a snaží se získat hubenější look. Já nevím, jak bych se k tomu měla vyjádřit, to bych tu strávila asi hodinu - prostě s tebou souhlasím, nelíbí se mi její logikaa a může si za to sama. V obličeji je docela hezká :D

20 baruschkasf baruschkasf | E-mail | Web | 13. července 2015 v 17:18

Moje maminka říkala, že každá holka je hezká. Některá když se svleče a některá když se obleče. Ale musí se obléct správně :-)
Já teda tlustá jsem :-) Ne nějak extra, ale pár kilo bych sundat mohla. A chtěla...
Jenže poctivě přiznám jak sama sobě, tak ostatním, že se mi nechce. Jsem prostě líné prasátko.
Mému příteli se, kupodivu, moje kila navíc docela líbí, přesněji, pod peřinou nejsou vidět a zaručeně netlačí :-)
A hlavně, můj přítel mě bude mít rád i za dvacet let a mojí váhou to rozhodně nebude.
A stejně tak já nevím, jestli by měl být můj přítel tlustší a nebo hubenější (mimochodem, taky mi je fuk, že nemá prachy na rozhazování, hlavně, že platí svou část nájmu), já ho nemám ráda pro jeho tělesnou stavbu :-)

21 Faint Faint | Web | 13. července 2015 v 21:16

Zaujímavý článok. Ja som nedávno narazila na podobnú youtuberku, keď som akurát cvičila (aký paradox), ktorá sa prezentovala, vôbec nemala problém sa ukázať v plavkách (bol to haul). netuším ako sa volala (asi si nespomeniem :/) Ale ja neviem mne to príde také blbé. Na jednej strane "och bože chlapom sa páčia krivky, aby ich bolo za čo chytiť." A potom sa chudé baby nad tým pohoršujú.
Ach. Volím: Najlepšia je zlatá stredná cesta, ale tak, aby sa danná baba cítila spokojná. To je tiež dôležité. Hoci som cvičením dosť zhodila z pŕs, ja som spokojná :)

22 Snapeova Snapeova | Web | 14. července 2015 v 8:30

Neznam ji, nikdy jsem s ni nic nevidela a asi se ani divat nebudu. Ja jsem tlusta a tohle vse kolem se mi fakt nijak nezamlouva. Bud se propagujou moc hubeny holky nebo moc tlusty. Nechapu k cemu to je. Ano, kdyz nekdo uprimne muze rict, ze ma nejakou nadvahu a je tak stastny, tak at je, vetsina lidi mu to brat nebude. V podstate mi ani nevadi modelky s vetsi velikosti. At klidne ukazuji, ze tohle a tamto obleceni se dela i ve vetsich velikostech, ale nevim, proc by se to melo extra propagovat. To uz hranici s jakousi propagaci obezity a to proste nic dobreho a skveleho neni. Ja si rozhodne preju byt zdrava a proto se sebou spokojena nejsem a chci to zmenit.

Jak jsi sama napsala, i to, jak je castecne umela neco vypovida o tom, jaka je prava skutecnost. Kdyz uz ma nekdo takova videa natacet, tak opravdu nevim, jestli by to mel byt nekdo takovy.

Dalsi vec je, ze kazdemu se libi neco jineho. Kazdeho neco jineho pritahuje a kluk, ktery ma rad stihle holky nezacne touzit po tlustych jen proto, ze jsou tak propagovane atd. Jak jsem rekla, ja nadvahu mam a tlusty kluci me nepritahuji a to proste nezmenim. Nekterym holkam to moc slusi, i kdyz maj nejake kilo navic. Dokazou to nosit, dobre se oblekat a licit, ale hodne velka nadvaha snad neslusi nikomu.

23 Luz Luz | 14. července 2015 v 8:57

Mimochodem existují ještě extrémnější případy, co se chlubí morbidní obezitou, místo aby s tím něco dělaly... Tess Holliday :S Jak říkám, uznávám, že nemůže být každý hubený a že mnohdy nějakou dobu trvá zbavit se tloušťky, je mi líto těch, kdo ztloustli třeba kvůli zdravotnímu problému, snaží zhubnout, ale nedaří se to, ale chlubit se tloušťkou, která je opravdu extrémní, zdraví škodlivá a neestetická a nic s tím nedělat? Nevím, proč by takoví lidé měli být obdivováni.

24 Aki Aki | 14. července 2015 v 9:50

Ja jsem proti obezite, tedy, nerikam, ze byt oplacana je spatne a hnus apod., ale zkratka hlasat do sveta, ze byt tlusta je vlastne dobre, je to sexy a hubeny holky jsou jen skinny bitch.. To mi prijde na hlavu.. Obezita neni zdrava, a proto nechapu, proc by se meli takovi lide podporovat., jako, chapu ze si potrebuji zvysit sebevedomi, vedet, ze jsou hezke, ale podporovat lidi, aby zustali tlusty, ze je to ok? To je jako podporovat koureni, protoze je to sexy a je jedno , ze vas obe veci pomalu zabiji... Mozna to zni , ze jsem proti tlustym lidem, ale tak to neni, jen me stve to poselstvi "budme vsichni speci, je to ok"

25 Slečna bez tváře Slečna bez tváře | Web | 14. července 2015 v 12:33

Podle mě se tajně nenávidí. Všechno je tohle jedna velká maska, aby ji nikdo nemohl srazit dolů.  Ale zase se mi líbí, že dává baculatým holkám naději. Tyhle holky nemají dost sebevědomí. Spíš se nenávidí a pokud se smíří s tím, jak vypadají, bude se jim hubnout o něco snadněji, ne?

26 xyz xyz | E-mail | Web | 14. července 2015 v 17:06

Holt každej si něco kompenzuje, někdo svou váhu klipama o škodolibejch hubenejch (nerozuměla jsem tomu, co zpívala, a překlad jsem nenašla, ale klip byl víceméně o tom, řekla bych), hubení placatí lidi si zase kompenzujou přistávací dráhu očumováním a osaháváním těch "udělanějších" :D
Jako jo, dotyčná je v tom videu fakt kočka, leč její názory a propagace mě popravdě moc nezajímají - dost bylo frajerů a dívek, co melou furt o tom samým do kamery. Svět se v prdel obrací...

27 mJ mJ | 14. července 2015 v 19:51

vždyť je to k smíchu.
mně se upřímně nelíbí tak ani tak. příjde mi umělá :D taková barbie xxl.
mm šunčička.. mucimuck

(beztak na to jednou pojde)

28 Nosferatu Psiren, NEblahé paměti Nosferatu Psiren, NEblahé paměti | E-mail | Web | 15. července 2015 v 9:34

Jednou jsem omylem shlédla část videa, kde tvrdí, že pes nemůže mít duši, protože není boží tvor, nebo nějaký takový blábol. Od té doby jsem ji nezahlédla, až teď, no, moc děkuju, už zase jsem se smála jako idiot :-D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama