Toddlers and Tiaras

1. června 2015 v 16:41 | AD. |  Nezávratná moudrost
Jo jo jo. Budu psát o tomhle. Bohužel. Ono je možné, že jsem o tom už kdysi na jiném blogu psala, ale což. Zase jsem z naprosté a čiré nudy dělala to, co dělám ráda - koukám na věci, na které můžu akorát tak nadávat a nemůžu přestat, aniž bych věděla proč. I když možná vím, Toddlers and Tiaras mě určitým zvráceným způsobem fascinuje.

Pokud nevíte, co to je, z části máte velký štěstí. V podstatě je to seriál, který se zaměřuje na sledování osudů různých soutěžících v takzvaných pageants. Soutěžích krásy pro malé děti v Americe. Jsou natural pageants, ty jsou pro mimina od několika měsíců a zkrátka to slůvko "natural" vyjadřuje alespoň trochu význam. Pak jsou tu ale glitz pageants, které jsou prostě... zvrácenost. Make-up, falešné řasy, nehty, falešné opálení, příčesky. Na čtyřletých holkách.


Viděla jsem už tolik dílů, že mi z toho jde hlava kolem. A mám taky hezkej přehled o tom všem, takže můžu psát co přesně mi vadí, co mě štve a co ani ne. Na začátek chci říct - není špatný strojit holky do hezkých šatiček, občas je namalovat, kdo to nedělal, když byl menší? To je jediné, co mi na tom v podstatě tolik nevadí. Prostě ten fakt, na tom faktu samo o sobě není nic špatného. Ale teď začne dlouhej seznam toho, co mi přijde naprosto otřesný.


Musím samozřejmě začít tím, jak to těm holkám ničí sebevědomí.
V tom seriálu byly dalo by se říct dva druhy holek a tak nějak byly zároveň všechny spojení těch dvou. Byly ty, který by se daly bez okolků nazvat rozmazlenýma mrchama. Neustálý řeči jejich matek, jak jsou úžasný, nejkrásnější, lepší než ostatní, jak je zadupou a podobně z nich udělalo prostě arogantní potvory ve věku tří, čtyř, pěti let, což je podle mě naprosto tragický. Pokaždý, když jsem to chování viděla, bylo mi zle, protože mi bylo naprosto jasný, že z nich vyrostou ty nány, co budou na střední všechny šikanovat a myslet si, jak jsou úžasný jen kvůli tomu, jak vypadají.
Konkrétně jedna malá - jinak to fakt říct nejde - píča mi úplně zvedala mandle, stejně tak její rodiče. Byla to mladší ze sester, které obě soutěžily, a neustále, ale neustále tu druhou tak odporně shazovala, že jí tam dvakrát rozbrečela. Co udělali rodiče? Nic. Nic jí neřekli, jakoby to bylo v pohodě. Fakt snad v každém záběru na ní měla kecy, urážela ji, hádala se s ní, a když byla na pódiu její sestra, tak se na ni žárlivě koukala. No a ten druhej druh byly holky, co měly kvůli tomu, že jednou nevyhrály nejvyšší cenu sebevědomí naprosto v prdeli a cítily se jako shit, jen kvůli hloupý soutěži krásy. A to mě vede k dalšímu bodu, u kterýho se naseru ještě víc.

Tím jsou rodiče. Vypatlaní rodiče, na které by si měla přišlápnout sociálka.
Víte, když člověk čte, jak v Norsku berou lidem děti jenom kvůli tomu, že otec myje svoji dcerku a ona u něj pak spí v posteli anebo protože má matka probléy s očima, tak si pak prostě kurva trháte vlasy, když vidíte ty rodiče v Toddlers and Tiaras. To byli ty lidi, který by neměli mít děti nikdy a za nic. Nechci bejt zlá, tohle o lidech který neznám neříkám často, ale polovina těch matek byla prostě naprosto vymatlaná. Inteligence nulová, typický povrchní nány. Každý druhý slovo co řekly bylo na facepalm. Byly tam asi tři matky z té spousty dílů, co jsem viděla, které byly inteligentní ženský. Co svoje děti vychovávaly dobře, říkaly jim, že nejde o výhru a podobně. Ostatní byly prostě píčy, co se naštvaly, když jejich dítě nevyhrálo, co hysterčily kvůli všemu, co ze svého dítěte dělali buď namyšlenou kravku anebo mu šlapaly po sebevědomí. Kdybyste někdo viděl nějaký díl tak nejhorší byla asi ruská matka, mám pocit že její holka se jmenovala Mia. "Chci vyhrát, aby mě měla maminka ráda," říkala tam. To snad mluví za vše. Ten díl snad ani nechtějte vidět, měla jsem chuť si tu ženskou prostě najít, ať bydlí kdekoliv, a poslat na ni sociálku po tom, co bych jí dala dělo.


Že polovinu dětí do toho nutili přímo násilím nemusím snad ani říkat.
Je úplně jasný, že všechny ty matky si jenom snažily splnit to, co nikdy nemohly pomocí svých dětí, to není žádný překvapení. Některý to i řekly narovinu. Jenže to, kam byly ochotný zajít bylo hrozný. Hodně těch dětí už na to byla zvyklá a zmanipulovaná tak, že výhra = peníze, pochvala atd. Ale některé to vyloženě nenáviděly. Nenáviděly nacvičování, make-up, umělý řasy, jedna holčička tam byla neskutečně stydlivá, ale fakt hrozně, a tý mi bylo tak hrozně líto, že to není možný, protože jsem jí úplně chápala. Prostě nedokážu pochopit, jak můžou rodiče svoje děti nutit do něčeho takovýho. Protože to má sakra daleko od nucení dítěte, aby chodilo na klavír nebo do ZUŠky, tohle byl fakt jinej level.
Takže mimina, která skoro neuměla chodit tam řvala anebo usínala - jo, že tam ty děti kvůli energii dopovali čistým cukrem a dokonce i horšíma věcma radši nebudu zmiňovat - a snad 80 % holek kolem čtyř let vždycky bulelo, že nenávidějí ty umělý řasy a tahání vlasů.

A co je na tom všem nejsmutnější? Tříletý holky v rudých botech nad kolena, oblečkách jak do bordelu a s pohybama zkušenejch kurev. Většina z nich byla určitým mírně zvráceně přehnaným způsobem sladká. Prostě holčičky s dokonalýma vlasama v šatičkách. Lhala bych, kdybych řekla, že mi to vedle přehnaného nepřišlo i trochu roztomilý. Ale pokaždé, když přišly volné disciplíny, měla jsem chuť zvracet. Znáte takovej ten pohyb při tanci, kdy trháte prdelí, prsama a ruce máte zvednuté? Jo, ten lacinej. Přesně ten tam dělalo tolik holek, že jsem fakt nechápala, jak to může být vůbec legální.
Protože nezlobte se na mě, ale v každým chlapovi v tý porotě jsem viděla pedofila. Prostě jo. To mi nikdo nevymluví. Normální chlap se nemůže celej natěšenej dívat na malou holku oblečenou za couru a pak jí tam hodnotit, jak byla úžasná. Byla jsem z toho prostě úplně zděšená, z těch podivínů tam. Ženský byly prostě jenom ujetý, ale ti chlapi... to fakt ne. Nemluvě o těch otcích, kteří tam taky párkrát byli. Prostě si nedovedu představit, jak by mohl být normální otec šťastný, když vidí svou pětiletou dceru twerkovat v krátký sukýnce zmalovanou před kupou lidí.


Myslím, že... člověk se na tu hrůzu prostě musí sám podívat, aby uviděl, co za šílenost to je, aby tomu uvěřil. Protože takhle z článku vůbec nepoznáte, jak vážně myslím to, co píšu, a jak špatný to je. Na YouTube je hodně online dílů, většinou i celé, ale často jsou smazány kvůli autorským právům a pak zase zveřejněny na jiném kanále. Takže stačí vyhledat a něco vám vyjede. Sledujte na vlastní nebezpečí. Já jsem díky tomu zase jednou znechucená Amerikou a vůbec lidstvem obecně.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Dede Dede | Web | 1. června 2015 v 18:44

To je něco naprosto šílenýho. Věděla jsem, že se něco takového ve světě děje, že je jakási "soutěž krásy dětí" (nebo spíš soutěž maminek v tom, kdo má rozmazlenějšího parchanta). Přijde mi to fakt nelidský, zvlášť, když vidim, co se děje ve světě, jako jsi ty popsala třeba to Norsko. Já teda osobně nemam k malejm dětem takovej vztah, jakej bych asi jako dospívající holka měla mít, vím na tuty že se to nezmění, prostě děti nemam ráda, ale tohle je fakt šílený. Víš jako co mi to připadá? Jako výstavy psů. Tam je totiž taky slyšet samý kňourání chuďátek pejsků a kňučení, občasný zamručení těch veteránů, který zjistili, že prostě musej sekat dobrotu. (Mluvím o těch psích výstavách který maj podobný ražení jako tohle, na normálních soutěžích krásy pro malý princezny neni podle mě nic špatnýho, když maj pořadatelé a MAMINKY trochu rozumu). Je to zvrácený, hnusný, nechutný, střílela bych to. Ach jo, jdu se podivat na nějaký díly, už dlouho jsem se nenasrala...
Jinak samozřejmě "super" článek, pokud to tak můžu nazvat :-D jsem ráda žes o tom dala vědět víc lidem a přiblížila, jak to chodí. Jsi šikovná. :)

2 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 1. června 2015 v 19:43

Takhle se zapáleným nadšením likvidovat vlastnímu dítěti pleť, vlasy a žaludek prakticky od začátku života a ještě svědomitě zařídit, že nedojde ke zdravému psychickému vývoji? Rodiče hodní potlesku a metálu. Ať oblečou holčičky do šatiček, dají jim do vlasů korunku, namalujou pusu jahodovou rtěnkou, pošlou projít po pódiu a zazpívat písničku, ale ať z nich nedělají prekurvy.

3 romi romi | Web | 1. června 2015 v 20:00

Je to hrozny :(

4 Hanyuu Hanyuu | Web | 1. června 2015 v 20:06

A všimla sis, jak je většina matek jen hnusná hrouda sádla a když už teda není jak prase, tak je prostě jenom extrémně hnusná?
Očividně si přes dcery řeší svoje komplexy.

5 Tai Todd Tai Todd | Web | 1. června 2015 v 20:20

Viděla jsem pár dílů, ale žádný jsem nedokoukala do konce a to kvůli těm rodičům. Bylo mi z toho prostě zle.Z dětí si udělali rozmazlené, umělé panenky, co jen vřískají, když nemají co chtějí. A samozřejmě že se to některým líbí když je do toho rodiče nutí už od mimin. Přijde jim to normální. A rodiče? No děs. Co jsem vypozorovala, otcové jsou uťápnuté bačkory, co raději poslušně jdou tři kroky za manželkou a přehlíží nebo dokonce podporují tenhle druh zábavy.  A ženušky jsou matrony a zrůdičky, co si na dětech kompenzují vlastní mindráky. Zakázala bych to a to z fleku, nejen že tím těm dětem kurví charakter, ale i zdravý. Jakou pleť nebo vlasy asi to dítě bude už třeba v pubertě, když mu ho od tří let natáčí, barví, stříkají umělé opálení a podobně? Kopala bych rodiče i ty pořadatele, je to zvrácenost.

6 Opica Opica | Web | 1. června 2015 v 20:34

Já na to teda občas koukám, když nemám co lepšího na práci a docela mě to fascinuje :-D. Jasně, je to zvrácený, o tom žádná, ale občas je to docela prdel... Nejvíc je mi líto těch úplně malinkých, sotva to umí chodit, ale pošleme to na soutěž krásy ou jé. Glitter plíny jsou lepší než obyč! Taky je divný, jak dělají ty korunky - čím větší tím lepší a fakt, že je to třikrát větší než hlava 5letýho dítěte je úplně fuk :D. Ale říkám si, že uspořádat něco takovýho v ČR, tak bude snad naprostá většina lidí úplně proti, naštěstí...

7 Barca Barca | E-mail | 1. června 2015 v 20:45

Upřímně mi ani ty sprostý slova a nespisovný výrazy nevadily, protože když se někdo prostě nasere, tak mluví sprostě a nepohlíží na nějakou spisovnost. Já osobně jsem ještě žádnej díl týhle "super" soutěže neviděla a musím říct, že snad ani nechci. Přesně jak říkáš - je normální a běžné si doma jako malá zkoušet šatičky a culíčky a barvičky na obličej, ale aby někdo svoje dítě do toho ještě nutil, když ani ono samo nechce? Nazdar.
A jaký asi budou až budou v pubertě a teenegeři? Budou rozmazlený a vymydlený, že z nich budou ostatní zvracet. Nerozumím tomu, proč tohle lidi organizují a chtějí po malých holčičkách,aby se chovali jako dospělé a kroutili prdelí.

8 Nolmë Nolmë | Web | 1. června 2015 v 21:09

Když jsem na tohle na youtube narazila, ani sama nevím proč jsem to pouštěla. Asi, jak jsi sama napsala, z určité zvrácené zvědavosti. Znovu přeříkávat tvoje slova nemá smysl, naprosto souhlasím. Když jsem několik těch videí dokoukala, jenom jsem si slíbila, že když třeba jednou budu matkou, tohle tomu dítěti prostě neudělám.

9 Jeffa Jeffa | Web | 1. června 2015 v 22:06

Tak toto som videla! Chodí to na TLC a keď som to prvýkrát videla, tak som iba z otvorenými ústami čumela.. absolútne smutné to je...

10 AD AD | Web | 1. června 2015 v 22:42

To není bohužel jen v Americe, zvrácení lidi jsou všude. V Americe se v tom showbusinessu provrtali teda trochu hloub(p)ěji.

11 Julča Julča | E-mail | Web | 2. června 2015 v 16:20

Viděla jsem jen pár dílů, ale i to mi stačilo.. Nechápu ty rodiče, nechápu ty lidi, co to podporujou.. Naprostá zvrácenost..

12 Dede Dede | Web | 2. června 2015 v 17:59

Shlédla jsem asi půlku dílu s nějakou malou Mackenzie. Rozmazlenej uřvanej spratek, kterýho když vidim,tak se ve mně probouzej masochistický pudy. Fuj :D!

13 Elis Elis | Web | 2. června 2015 v 18:45

Tyhle soutěže malých holčiček nesnáším, je to spíš soutěž matek a z holek vyrostou nesnesitelní fifleny...

14 Nosferatu Psiren, NEblahé paměti Nosferatu Psiren, NEblahé paměti | E-mail | Web | 7. června 2015 v 0:37

Pár dílů jsem viděla. Prostě ´Murica. Navlékat holčičky do těhle hadrů, zmalovávat je atd. je ok, ale opovaž se dát na svůj fb fotku, jak jsi se svým dítětem v bazénu nebo ho myješ...a zkus mu dát na veřejnosti výchovnou přes zadek za to, že nakoplo psa.
Ti lidé jsou...divní.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama