Duben 2015

Zvládli byste blackout?

10. dubna 2015 v 18:38 Nezávratná moudrost
Rozsáhlé výpadky elektřiny se označují také anglickým slovem blackout a pro moderní společnost, jejíž hladký chod do značné míry na dodávkách elektrické energie závisí, představují velký problém. - pravidla tetička Wiki. Spousta lidí, včetně mě, rádo přemítá a sní o tom, jak by to vypadalo, kdyby nastala apokalypsa. Děsivým faktem ale je, že k tomu není třeba žádných zombíků, meteoritů ani virů, stačí prostě a jednoduše blackout. Článek je trošku delší a celkově obsáhlejší, než jsem původně myslela, takže ho ocení asi lidi, co mají tohle téma tak rádi, jako já. Každý, kdo to celé přečte ode mě dostane medajli a lízátko.

Tenhle článek celkově jsem chtěla napsat už před pár týdny, když byly bouřky, aprílový počasí a neustále vypadávala elektřina. Pochopitelně mě k tomu inspirovalo sezení v sedm večer doma za tmy. Dřív jsem mohla alespoň koukat na filmy na notebooku, teď už je to ale stařeček a jeho baterka vydrží bez napájení jen chvíli, tudíž jsem byla odkázaná k filozofickým rozhovorům s mojí babičkou a přemítání o tom, jak sakra ti lidi mohli bez elektřiny žít.

Mám ráda apokalypsu, zombíky, survival a podobný věci, takže je pro mě ceklem mrazivý si představit, že stačí jenom něco, co by prostě zabránilo využití/výrobě elektřiny, a všichni jsme v háji. Nejčastější otázku, kterou si ve spojení s tím samozřejmě pokládám je, jestli bych přežila. Je to fakt děsivá myšlenka, zkuste se chytnout semnou. Večer vypadne proud. Je bouřka, říkáte si dobře, je to zatracená otrava, tak teda jdete spát, co jiného byste dělali, žejo? Osprchujete se za tmy, protože voda pořád teče, a jdete spát. Ráno se normálně vzbudíte a čekáte, že stejně jako vždycky bude už všechno fungovat... ale nefunguje. Myslím si, že by stačil tak den nebo dva bez elektřiny a lidi už by začali pomalu blbnout. Nikdy jsem nezažila žádný velký výpadek, kdy by nefungovaly dlouho obchody, vlaky a podobné věci, takže nemůžu přesně vědět, jak by to přímo probíhalo, ale asi by to nebylo tak rozdílné od katastrofických filmů.Pád Pretty Little Liars

7. dubna 2015 v 20:16 Filmové zážitky
Okay, obvykle ani nepřemýšlím nad napsáním recenzujícího článku a takovýho "rozboru" o seriálu samotným, a už vůbec ne o mainstreamové sračce jako je tohle, ale poslední díl mě k tomu tak nějak nakopnul. Pretty Little Liars je pro mě bohužel jedním z těch seriálů, na které jste kdysi začali koukat a už na ně koukáte jenom proto, že jste nad tím ztrávili tooolik času a prostě chcete alespoň vědět, jak to dopadne, i když nadáváte na každej díl a ani nevíte, proč vás to baví.

Nejhorší je, že jsem ho měla chvíli celkem ráda, fakt. Nikdy to nebylo mýmu srdci tak blízký jako Walking Dead, Arrow a ke kvalitě Game of thrones to má taky daleko. A úplně se stydím, že ještě před necelým rokem jsem na tenhle seriál psala dost pochvalnou recenzi, ve které je řečený vlastně už naprostý opak toho, co budu psát dnes. Asi tím budu plýtvat váš čas, bůh ví kdo ten článek přečte, doufám že většina z vás má to štěstí, že na takovou hloupost nekouká, ale pokud ano, snad semnou budete souhlasit, protože jinak teda už nechápu vůbec nic.


Jak jsem řekla, PLL byl vlastně docela fajn seriál, když ještě následoval ten základní vzorec. Sledovat čtveřici kamarádek, kterým najednou začne psát bývala velitelka party, která... má být tak nějak mrtvá. Bylo to nové, bylo to zajímavé, mělo to potenciál. Něco takového jsem ještě neviděla. Mělo to takový správný tajemný tón, jako - píše jim opravdu ona? To je přeci nemožné, tak kdo to je? Kdo by měl takový zvrácený smysl pro humor a mučil je? Ale pořád tam byla ta malá nepravděpodobná možnost, že to dělá Alison, která i za života holkám způsobila nejeden problém svou panovačností a takovou mírnou psychopatičností.