Březen 2015

Šokový faktor prodává, bohužel

8. března 2015 v 20:59 Nezávratná moudrost
K napsání tohohle článku mě tak nějak rozhoupalo tohle video. Celkově jsem o tom zatím psát nechtěla, ale říkám si, proč ne. V podstatě bude článek hlavně o hudbě, ale dá se to tak nějak i celkově použít i na celebrity, filmy, reality show a podobně.

V dnešní době už je toho k vidění hodně a lidé se zřejmě začínají tak trochu nudit. Kvalitní, promyšlené a hluboké umění - ať se tu bavíme o hudbě, filmu, knihách, nebo čemkoliv jiném - už není pro většinovou populaci dostatečně zajímavé. Ačkoliv se za ním skrývá kupa práce a talentu. Teď chtějí lidi něco, co je bude šokovat, i když na tom bude trpět kvalita. Ale i ty největší sračky si najdou své obdivovatele, zvlášť v dobách, kdy inteligence lidstva prostě generaci s generací klesá.

Osobně jsem člověk, kterému tohle vcelku vadí. Miluju renesanční umění, kdy byly obrazy propracované a umělci měli spoustu talentu, mám ráda i klasickou hudbu, i když jí neposlouchám tak často, dokážu ji ocenit. Mám ráda filmy, které mají hlubokou myšlenku a jsou z technické stránky propracované, i když se tím pádem pro většinu lidí můžou zdát nudné, zdlouhavé, táhlé. A ačkoliv mám ráda spoustu věcí, které ještě v dnešní době pokládají někteří za kontroverzní - piercingy, tetování, líbí se mi i split jazyka, nebojím se bavit nebo zajímat o věci jako jsou úchylky, vrazi a podobně - tak tohle je něco, co mi prostě... uchází. Šokový faktor, který je v posledních letech tak populární mi prostě přijde spíš k pláči.